برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۹۹/۳/۱۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» بررسی قیمت فرش و عوامل تاثیر گذار بر آن

قیمت فرش ماشینی

فرش های ماشینی کاشان از باکیفیت ترین فرش های جهان است . این محصولات پرفروش را از نظر بافت و کیفیت درجه بندی و قیمت گذاری می کنند . در بافت فرش های ممتاز کاشان از مواد درجه یک استفاده می شود . از ویژگی های یک قالی ماشینی درجه یک می توان مواردی چون کامل و بدون نقص بودن اندازه ی نقشه فرش ، یکسان بودن ارتقاع سطح قالی ، نرم بودن زیر دست فرش ، عدم وجود تیغ خوردگی و بدون عیب و نقص بودن ریشه و زیگزاگ های فرش را نام برد
عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش ماشینی : سایز فرش ، نخ و جنس به کار رفته در فرش ، تعداد شانه فرش ، تعداد رنگ فرش و تعداد تراکم قالی می باشد .
فرش های ماشینی کاشان دارای سایز های استاندارد شش متری ، نه متری ، دوازده متری هستند . مسلما ابعاد بزرگتر فرش های کاشان دارای قیمت بالاتری می باشند زیرا در آن ها مقدار مواد اولیه بیشتری به کاررفته است . قیمت فرش شش متری تقریبا نیمی از فرش دوازده متری است . البته این موضوع برای قیمت گذاری فرش نه متری صدق نمی کند و قالی 9 متری قیمتی مابین فرش ماشینی 6 متری و 12 متری دارد .
از مهمترین عواملی که باعث افزایش قیمت فرش های ماشینی می شود استفاده از نخ خاب درجه یک مانند اکریلیک هیت ست شده است . نوع و جنس نخ خاب بر روی قیمت فرش ماشینی تاثیر مستقیم دارد . از جمله مزایای نخ خاب اکریلیک برای فرش ماشینی می توان به مواردی چون بالا بودن کیفیت فرش ، عدم پرزدهی فرش ، عدم ایجاد حساسیت و آلرژی ، سرعت بالای تولید ، قابلیت شستشو ، جنس نرم و لطافت بالای فرش اشاره کرد . الیاف اکریلیک به علت کیفیت بالا و ویژگی های خاصی که دارند دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر الیاف قالی های ماشینی می باشند . فرش های اکریلیک از لحاظ دوام طول عمر بیشتری نسبت به فرش های پلی استر داشته و در طولانی مدت شکل و ظاهر خود را از دست نمی دهند .
الیاف ترک در میان نخ خاب فرش کاشان از نخ های گران قیمت محسوب می شوند ، بنابراین قالی ماشینی بافته شده با این نوع نخ نیر از فرش های گران بازار است .
هر مقدار شانه و تراکم در محصولات فرش ماشینی بالاتر شود فرش گران قیمت تر می شود . عامل اصلی تعیین کننده قیمت فرش کاشان تراکم آن است . منظور از تراکم فرش همان تعداد گره های بافته شده در یک متر طولی فرش می باشد و شانه فرش نیر تعداد ریشه های بافته در عرض فرش است .
هر چه تراکم عرضی و طولی در فرش های ماشینی افزایش یابد حجم و وزن فرش نیز بالاتر می رود و این امر موجب بالا رفتن قیمت فرش می شود . به طور مثال فرش های تراکم بالا مانند فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 شانه تراکم 4500 از گران قیمت ترین قالی های ماشینی جهان می باشند زیرا این قالی های ماشینی دستبافگونه هم ظرافت بالایی دارند و هم از کیفیت بالاتری نسبت به فرش های تراکم پایین برخوردار هستند .
تعداد رنگ به کاررفته در فرش ماشینی از دیگر عواملی است که باعث افزایش قیمت فرش ماشینی کاشان می شود . فرش های ماشینی عرضه شده به طور معمول با تعداد رنگ 8 و 10 و 12 تولید می شوند . به وضوح مشخص است که هر چه تعداد رنگی در فرش ماشینی بالاتر رود قیمت فرش نیز افزایش می یابد .
نوع دستگاه نیز در قیمت فرش تاثیر دارد به این معنی که هر چه دستگاه پیشرفته تر باشد فرش با کیفیت را تولید می کند و از این رو فرش گران قیمت تر می شود .برند تولید کننده فرش ماشینی و روش خرید فرش ماشینی نیز در قیمت فرش تاثیر بسزایی دارند .
امروزه به دلیل نوسانات بازار ارز و شرایط اقتصادی و وارداتی بودن الیاف ، قیمت فرش های ماشینی کاشان در حال تغییر می باشد . فروشندگان فرش کاشان برای ارائه فرش های ماشینی با کیفیت با قیمت مناسب تدابیری را اندیشیده اند . شرکت های فرش کاشان با ارائه تخفیفات ویژه و عرضه فرش با قیمت کارخانه باعث کاهش قیمت فرش های ماشینی شده اند . با روی کارآمدن روش های خرید آنلاین فرش ، قالی های ماشینی کاشان با قیمت مطلوب و مناسب به دست مشتری می رسند . خرید مستقیم فرش از کارخانه فرش می تواند به طور قابل توجهی باعث کاهش قیمت فرش شود زیرا در این نوع خرید فرش با قیمت کارخانه و با حذف واسطه های فروش فرش انجام می شود .
یکی از روش های خرید مستقیم فرش با قیمت ارزان ، خرید اینترنتی فرش کاشان است . هزینه های اضافی مانند هزینه رفت و آمد نیز در این نوع خرید وجود ندارد و خریدار می تواند علاوه بر هزینه در وقت خود نیز صرفه جویی نماید . در خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان می توان قیمت های انواع برند ها را با هم مقایسه کرد و فرش را پایین ترین قیمت خریداری نمود .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  استخدام در فرش کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه