برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۷/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» دلیل تفاوت قیمت فرش چیست ؟

علت اختلاف قیمت فرش های ماشینی

علت اختلاف قیمت فرش های ماشینی
تمامی خریداران فرش ماشینی برای خرید فرش بودجه مشخصی را قرار داده اند . امروزه فرش های ماشینی با قیمت های مختلفی به طرق متفاوت عرضه می شوند . دلایلی چون شانه و تراکم و الیاف فرش و همچنین برند و روش خرید فرش در قیمت فرش های ماشینی تاثیر گذار هستند .
1 - یکی از مهمترین دلایل تفاوت قیمت فرش ماشینی ، جنس نخ خاب فرش است . در حال حاضر فرش های ماشینی کاشان با سه نوع نخ خاب بافته می شود که الیاف اکریلیک به دلیل شباهت زیاد به نخ پشم دارای بالاترین درجه کیفیت و همچنین بیشترین قیمت است . الیاف اکریلیک بسیار با دوام هستند و طول عمر بالایی دارند .
در میان فرش های ماشینی محصولاتی هستند که با نخ پلی استر و پلی پروپلین بافته می شوند . این الیاف کیفیت پایین تری نسبت به نخ اکریلیک دارند و به همین علت جزء فرش های ماشینی ارزان قرار گرفته اند . قالی های ماشینی ابریشم گونه به دلیل بافت با الیاف مصنوعی ابریشم قیمت بالاتری نسبت به فرش های اکریلیک دارند .
فرش های ماشینی 1200 شانه و فرش ماشینی 1500 شانه از ریز بافت ترین و گرانترین فرش های ماشینی جهان می باشند . این قالی های لوکس با نخ اکریلیک در نمونه های مرغوب و درجه یک به صورت هیت ست شده بافته می شوند . نخ اکریلیک هیت ست شده به کمک حرارتی که بر روی ان اعمال می شود دوام بالایی دارد و بدون پرز و ضد حساسیت است .

2 - می توان گفت قیمت فرش های ماشینی کاشان با توجه به درشت بافتی و ریز بافتی فرش تعیین می گردد.
تعداد تراکم نیز در قیمت فرش ماشینی موثر خواهد بود . تراکم به تعداد گره های موجود در عرض و طول فرش می گویند . با افزایش تعداد شانه و تراکم ، فرش ماشینی ریز بافت تر و ظریف تر می شوند . این قالی های ماشینی را دستبافگونه می نامند . همین شباهت بالا به فرش های دستباف باعث بالا رفتن قیمت قالی شده است .
فرش های تراکم بالا زیبایی چشم نوازی دارند و به دلیل استفاده بیشتر از نخ خاب و مواد اولیه دارای قیمت بالاتری هستند . ضخامت و انسجام فرش های ماشینی به تعداد شانه و تراکم ان ها بستگی دارد . در فرش های تراکم بالا به علت فشرده بودن الیاف هیچ گرد و غباری به فرش نفوذ نمی کند .

3 - تعداد رنگ فرش ماشینی نیز از دلایل تفاوت قیمت در قالی های کاشان می باشد . قالی هایی که تعداد رنگ بیشتری دارند قیمت بیشتری دارند . قالی های ماشینی کاشان با تعداد رنگ های واقعی و طبیعی بافته می شوند و همین امر در قیمت و جذابیت فرش تاثیر بسزایی دارد . قالی ماشینی کاشان با تعداد رنگی فرش 8 رنگ ، فرش 10 رنگ ، فرش 12 رنگ و فرش 14 رنگ تولید می شود .

4 - فرش های ماشینی با کیفیت کاشان در شرکت های مختلفی با جنس های متفاوتی تولید می شوند لذا تفاوت قیمت در فرش ماشینی امری طبیعی خواهد بود . اندازه و طرح قالی در تعیین قیمت فرش تاثیر گذار است . قالی با ابعاد بزرگتر و طرح های به روزتر از قیمت بالاتری برخوردار است . فرش های ماشینی که با طرح هایی پیچیده و شلوغ بافته می شوند قیمت بیشتری نسبت به فرش های با طرح ساده دارند .
فرش های ماشینی را بر اساس اندازه در موارد زیر تقسیم بندی می کنند .
فرش ماشینی 6 متری
فرش ماشینی 9 متری
فرش ماشینی 12 متری
فرش ماشینی ابعاد بزرگ
فرش ماشینی با ابعاد غیر استاندارد

فرش های بزرگ پارچه از گران ترین قالی های بازار فرش محسوب می شوند .

5 - فرش های ماشینی فانتزی با الیاف پلی استر و تعداد شانه و تراکم کمتر بافته می شوند و با این خصوصیات قیمت کمتری نسبت به فرش های لوکس و کلاسیک دارند . این قالی های زیبا معمولا با شانه های 320 و 500 در تراکم های 1500 و 1000 بافته شده و با قیمت ارزانی که دارند مناسب فضاهایی مانند آشپزخانه، ‌اتاق خواب، پادری، اتاق کودک و ... می باشند .
قالی های جدید کلاریس چون با نخ اکریلیک بافته می شوند در دسته فرش های گران قرار دارد و تنها در نحوه رنگرزی با فرش های لوکس متفاوت هستند .

6 - از مهمترین دلایل تفاوت قیمت فرش های ماشینی در بازار فرش نوع فروش ان ها است . فرش های ماشینی در صورتی با قیمت واقعی به فروش می رسند که از کارخانه و به صورت مستقیم به دست خریدار برسند . خرید های حضوری فرش ماشینی با هزینه هایی اضافی چون وجود واسطه ها و دلالان و همچنین هزینه های اضافی نمایشگاهداری و تردد همراه است .
پس برای خرید فرش ماشینی با قیمت تولیدی می توان راه مستقیمی چون خرید انلاین فرش ماشینی را انتخاب کرد . در خرید اینترنتی فرش ماشینی تمامی انواع قالی کاشان با جدیدترین طرح و رنگ ها به صورت مستقیم از کارخانه به دست مشتری می رسند . این مزیت ها می تواند از دلایل عرضه فرش ماشینی به قیمت ارزان باشد .
فروشگاه های آنلاین فرش ماشینی کاشان هزینه های زیاد فروشگاه های فیزیکی را ندارند و فرش را مستقیما از کارخانه به بازار عرضه می دارند . ارسال رایگان فرش ماشینی از دیگر دلایل تفاوت قیمت فرش ماشینی است .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه